شرایط و قوانین سرویس دهی آسان وب هاست

شرایط و قوانین استفاده از سرویس آسان وب هاست

ارایه یک سرویس پایدار یکی از مهمترین قسمت های یک ارایه دهنده میزبانی وب می باشد. ارایه یک کیفیت خوب و مطلوب بدون وجود قوانین جامع و روشن که حافظ منافع تمام مشتریان  باشد امکانپذیر نخواهد بود. آسان وب هاست قوانین جامعی را تحت عنوان "شرایط استفاده از سرویس" آماده نموده است. پیروی از این قوانین ضامن دریافت خدمات با کیفیت در آسان وب هاست خواهد بود.

 1. کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود ‫شامل کپی شناسنامه ،کپی کارت ملی و تاییدیه شماره تلفن ثابت برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی همراه با ‫کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به آسان وب هاست می باشند. در صورتیکه  در هنگام تکمیل ‫فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از ‫آن حق دریافت این مدارک همواره برای به آسان وب هاست محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر ‫به به آسان وب هاست ، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شود و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات ‫مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود.
 2. خریدار اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرسها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پورتال کاربران می کوشد. آسان وب هاست  حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید. آسان وب هاست  حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید.
 3.  روش ارتباطی مستند آسان وب هاست  با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیکت های پورتال ‫پشتیبانی که از طریق حساب کاربری وی در پورتال کاربران ثبت شده است، خواهد بود و روش ارتباطی مستند خریدار با شرکت، ثبت تیکت در پورتال پشتیبانی با دریافت شماره ‫پیگیری تیکت و یا ارسال نامه و دریافت رسید کتبی از شرکت خواهد بود.
 4. قوانین آسان وب هاست  تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر سرویسهای قابل ارائه آسان وب هاست  و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، آسان وب هاست  حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می داند ونسخه قوانین بروز شده را از طریق لینک به صفحه شرایط استفاده از خدمات در وب سایت آسان وب هاست  در دسترس عموم خواهد بود.ضمنا آسان وب هاست مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و کاربر میباست موارد را عندالزوم کنترل نماید.
 5. ارتقاﺀ سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دوسرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس می باشد که به صورت خودکار توسط پورتال کاربران محاسبه می گردد.
 6. آسان وب هاست  حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویسهای ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می‌دهد آسان وب هاست  موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت آسان وب هاست ، پورتال کاربران یا پورتال پشتیبانی و یا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.
 7. حداکثر زمان تحویل برای سرویسهای آسان وب هاست  که با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن است به شرح ذیل است :

o        - سرور اختصاصی ۱۰ روز کاری

o        - خرید نرم افزار خارجی ۱۰ روز کاری

o        - ثبت دامنه ۲ روزِ کاری

o        - سرویس میزبانی ۲ روزِ کاری

o        در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت کمتر از یک هفته از تاریخ فاکتور به آسان وب هاست  اعلام نموده و آسان وب هاست  موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیتآسان وب هاست  صرفا محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

 1. آسان وب هاست  مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی ازنرم افزارها (application ها) ویا برنامه های مورد استفاده خریدار مانند پورتال‌ها، سیستم های وبلاگ و مدیریت محتوا و امثال آنها، ندارد.
 2. آسان وب هاست  موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آنرا در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد. لیستی از فعالیتهای غیرمجاز در زیر آمده است، این لیست تنها بصورت نمونه بوده و فعالیتهای غیرمجاز، محدود به این لیست نخواهد بود :

o        - استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حقوق معنوی موسوم به CopyRight ایران و بین المللی.

o        - نصب ویا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد .

o        - ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مانند و نه محدود به فایلهایی با پسوند pl , py , bat , vbs و امثالهم و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می شود و با خریدار بر طبق قانون برخورد می گردد.

o        - خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی باشد.

o        - استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویسهای دیگر آسان وب هاست  و سایر خریداران گردد.

o        - وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا و یا سهوا در فضای سرویس مورد خریداری.

o        - ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا ویا سهوا (ملاک، گزارش Spamcop یا سایتهای مشابه ، دیتاسنتر محل قرارگیری سرور و یا بررسی تیم فنیآسان وب هاست  می باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.

o        - ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر 500 ایمیل در روز و ۲۰ ایمیل در ۱۰ دقیقه مجاز می باشد به شرط آنکه کلیه گیرندگان ایمیلها، خودشان درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته (OPTIN) و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد(Unsubscribe link)).

o        - گزارش فنی آسان وب هاست  و یا IDC که سرور میزبانی در آن می باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون آسان وب هاست .

o        - عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون میباشد)

o        - انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات آسان وب هاست  به خریدار و یا سایر خریداران گردد.

o        - استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.

o        - عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.

 1. آسان وب هاست  در تعرفه ی خود و یا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویسهای آسان وب هاست  برای عموم سرویسها در تعرفه درج شده است . لیکن موارد زیر نیز باید در نظر باشند :

o        - حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی ۱٪ در بازه زمانی ۱ دقیقه

o        - حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی ۳۰ مگا بایت -حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه

o        - حد اکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه

o        - حداکثر Bandwidth لحظه ای در میزبانی اشتراکی ۲ مگابیت در ثانیه

 1. خریدار موظف است که کلیه قوانین آسان وب هاست  و جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، آسان وب هاست  حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی و دریافت خسارت از خریدار را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه خسارات وهزینه وارده بر آسان وب هاست  می باشد همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.
 2. آسان وب هاست 7 روز اول از  مدت قرارداد جاری شرکت را به‌عنوان زمان گارانتی برگشت پول بدون شرط و تنها برای سرویس میزبانی وب (اشتراکی) قرار داده‌است. از این‌رو پس از این زمان، گارانتی به سرویس خریدار تعلق نمی‌گیرد.
 3. ارائه خدمات پشتیبانی در آسان وب هاست  بر مبنای پورتال مشتریان و به‌صورت ۱۵ ساعته و ۷ روز هفته می‌باشد. ضمناً به درخواست‌هایی که از طریق تلفن اعلام گردد تا حد امکان رسیدگی می‌گردد.
 4. امکان نصب و تغییر نسخه هیچ نرم‌افزار، ابزار و بسته‌ای بر اساس درخواست خریدار و برروی سرویسهای میزبانی اشتراکی وجود ندارد.
 5. در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از آسان وب هاست  از طریق پرتال کاربران، آسان وب هاست  حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.
 6. از آنجا که آسان وب هاست  ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده .Ir نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه آسان وب هاست  نخواهد کرد.
 7. عودت وجه پس از ثبت دامنه توسط آسان وب هاست  امکان پذیر نمیباشد.
 8. آسان وب هاست  تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و آسان وب هاست  مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.
 9. آسان وب هاست  مسئولیتی در قبال تمدید دامنه‌هایی که تا ۱هفته پیش از انقضا تمدید نشده‌اند نخواهد داشت.
 10. توافقات خاص تنها به صورت کتبی و با مهر و امضاﺀ مجاز آسان وب هاست  معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است .
 11. به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها، فایلها، بانکهای اطلاعاتی و ایمیلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای آسان وب هاست  نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی وارد  نخواهد بود و آسان وب هاست  در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
 12. نحوه پرداخت در پورتال کاربران درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.
 13. به دلیل محدودیت های نگهداری داده های حسابداری، فیش بانکی و یا حواله ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورت حساب، تنها تا ۶ ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت.
 14. آسان وب هاست  هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد اضطراری مانند و نه محدود به بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی آسان وب هاست  تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد را می نماید. بروز هر یک از موارد اضطراری موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد اضطراری خواهد بود.
 15. با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت آسان وب هاست  یا پورتال مشتریان خریدار قوانین آسان وب هاست  را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.
 16. سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع سرویس‌ها حداکثر معادل نیمی از هزینه پرداختی آن سرویس برای قرارداد جاری همان سرویس خواهد بود.
 17. عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین آسان وب هاست  نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجرای قوانین از آسان وب هاست  نمی باشد.
 18. مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تهیه شده ی کاربر و یا متصل به دامنه ی خریداری شده از آسان وب هاست تماما بر عهده کاربر است.این مسئولیت شامل موارد تخلف ، عمدا یا سهوا ، و یا مواردی که توسط شخص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.
 19. در صورت عدم رعایت قانون جرایم رایانه جبران کلیه خسارات و هزینه های مادی و معنوی ، کلی و جزئی وارد بر آسان وب هاست در پاسخگویی به مراجع ذیصلاح بر عهده کاربر خواهد بود.
 20. عدم رفع دایمی مشکلاتی که باعث استفاده ی بیش از حد کاربر از منابع می شود ، تخطی از شرایط استفاده از سرویس تلقی شده و سرویس وی ملغی خواهد گردید.
 21. آسان وب هاست مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد.
 22. آسان وب هاست مسئولیتی در قبال تحویل داده های موجود در فضای میزبانی وب به کاربر نداشته و کاربر موظف به استفاده از FTP یا دانلود بک آپ خواهد بود.
 23. آسان وب هاست تلاش خود را جهت راهنمایی کاربر در مسائل فنی میکند ولی کاربر خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنایی داشته و آسان وب هاست مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.
 24. کاربر موظف است تحویل ، تطابق و اجرای صحیح سرویس خریداری شده را کنترل نماید.
 25. آسان وب هاست هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرور های میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت.
 26. آسان وب هاست جهت امنیت بیشتر ، از کلیه فایل های کاربران به صورت روزانه و هفتگی نسخه پشتیبان تهیه میکند. نسخه پشتیبان روزانه در ابتدای هر روز و نسخه پشتیبان هفتگی در روز جمعه جایگزین خواهد شد.
 27. آسان وب هاست هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و بروز بودن آنها ندارد.
 28. خدمات آسان وب هاست به همان شکلی که هستند ارایه میشوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد.ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز کاربر بودن ، بی عیب بودن ، عدم قطعی ، امنیت و مانند آن ارایه نمیشود . همه ضمانت های کتبی و شفاهی در مورد سرویس های آسان وب هاست که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارایه شوند فاقد اعتبار می باشد.آسان وب هاست هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی پردازد. آسان وب هاست تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی ( مانند از دست رفتن اطلاعات بر روی سرور و امثالهم ) نخواهد بود.
 29. سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به کاربر برای هر یک از انواع سرویس ها حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط کاربر بوده و آسان وب هاست هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد بود.
 • قوانین, سرویس دهی, شرایط و الزمات سرویس دهی
 • 87 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟